Search
  • כרמלה קופר

מפת העולם של המדינות המובילות בתחומים שלא הייתם מעלים על הדעת


מי המדינה שנושאת את דגל הקוויאר, באיזו מדינה האנשים הכי פחות מאושרים ואיך לכל הרוחות והשדים איטליה הנחשקת והמסוקסת הפכה לארץ הקיווי הרכרוכי? קבלו את הפרשנות המלאה שלנו למפת העולם, גרסת תכני הדיגיטל האיכותיים לשנת 2017 מאת היוצר, עיתונאי הנתונים והמעצב הלונדוני David McCandless.

אתר לונדוני שפועל לתאר את העולם בעיצובים, נתונים ודיאגראמות ייחודים, פרסם לקראת שנת 2017 את מאפייני מדינות העולם על גבי מפה מאוירת, בדרך מקורית במיוחד ואנחנו עפנו על זה. חושבים שאתם יודעים במה טובה כל מדינה? גם אנחנו חשבנו, עד שיצאנו למסע הפרשנות ודרוג עשרת הגדולים בעולם, בספירה לאחור.

פופ דה ג'אם בשוודיה

10. שוודיה בירת הפופ העולמית. אחד הטובים לדעתנו, בהתחשב בעובדה שהשוודים הם אולי העם המשעמם ביותר מבחינתנו, שחיי רוב הזמן בחושך ובקור. גם העובדה שריהאנה, ביונסה ואחרים מרחבי ארה"ב ובריטניה כבר מזמן כבשו את הפופ העולמי קצת הוסיפה לתדהמה אבל השוודים כנראה נשארים ברוגע ונאחזים בהיסטוריה המפוארת של להקת אבבא המקומית. טוב נו, גם רוקסט, אייס אוף בייס, קרדיגנס, חוזה גונזלס ואחרים אבל כל זה היה מזמן. בכל זאת, מצאנו שתי סיבות טובות לדירוג הזה, הראשונה שהעולם כל כך מופתע מהעובדה שיצאו מהמדינה הזו זמרי פופ אדירים, שהוא החליט לתת להם את הקרדיט לנצח נצחים. השנייה, שאין משהו אחר להגיד על שוודיה.

השמועות נכונות: תהגרו לקנדה אם אתם חולמים על חופש אישי וארצות הברית מצטיינת ב...לא יאומן

9. קנדה: חופש אישי. אין לנו מה להגיד על זה, חוץ מזה שאנחנו מקנאים גם בלי להבין מה זה אומר. בגדול, דמיינו לעצמכם אנשים חופשיים לעשות כרצונם, שיש להם הכל בחיים ואין שום דבר שמגביל אותם כגון אבטלה ומלחמות. התחברנו לקטע, הלוואי עלינו, מה שזה לא יהיה החופש הזה. ארצות הברית היא אולי הכי מפתיעה במפה. הצבא הכי חזק בעולם? הכלכלה החזקה בעולם, הדמוקרטיה החזקה? לא, לא ולא. ארצות הברית מובילה בכמות ספאם האימייל שהיא מייצרת.

אירופה ההפוכה: הקיווי כבש את איטליה והוויסקי בגד באירלנד עם צרפת ומי היא המדינה עם ריבוי כוכבות הפורנו בעולם?

8. במקום השמיני והמכובד אנחנו מעוניינים להכניס רשימת מדינות שמזוהות עם אוכל ושתייה, באופן שגורם לכם לחשוב פעמיים. הראשונה בהן איטליה, מדינת הקיווי. כן, הפרי הרך הזה, שירוק מבפנים עם גרעינים שחורים. לא יודעים, אנחנו רואים איטליה, אנחנו רואים מזג חם, בחורים שנראים לא רע, בחורות מיוזעות והרבה פסטה, יין ופיצה. אז לא, מה שמאפיין את איטליה הוא הקיווי. את אכילת הפיצה גורפת דווקא נורווגיה. טוב. עוד ראויה לציון היא יוון, ארץ הגבינות. כך הלכו מאתינו האוזו והטברנה. דווקא חשבנו שגבינות זה שוויץ אבל לא, שוויץ קיבלה את תואר ה"חדשנות". נו טוב. ההפתעה השלישית והאחרונה לקטגוריה זו היא צרפת, לא אחרת מאשר ארץ הוויסקי. מה שגרם לנו לתהות מה השאירה המפה החדשה לאירלנד. חיפשנו ומצאנו, תנאי עבודה. אמיתי, אירלנד היא הארץ המזוהה ביותר עם תנאי עבודה, לא עם אלכוהול בניחוח של מבטא אירי כבד, מכות וכדורגל. ואולי אחד הנתונים הכי נקראים במפה היא המדינה שבעצם יש בה את ריבוי שחקניות הפורנו הגבוה בעולם - הונגריה. כן כן, הגולש ההונגרי רותח מתמיד.

שיגעון לטיני: במדינה שבה מעשנים סיגרים שמקצרים את החיים בכמה שנים לא פלא שתוביל במספר הרופאים. ואם חיפשתם אושר? סעו לקולומביה

7. קובה, ארץ הסיגרים? אז זהו, שלא. קובה היא ארץ הרופאים והיא כנראה הצדיקה היחידה בחלק הזה של היבשת, כשאל-סאלוודור מוכתרת כמדינה עם הכי פחות משטרה ואת התואר הנחשף גורפת הונדורס עם הטייטל מדינת ה"רצח". בלי שום קשר לכלום, השכנה שלהם גואטמלה היא ארץ תבליני ההל, מקסיקו ארץ הלימונים, פרו הולכת על קוקאין וקולומביה על אושר (אולי הם מטפחים סחר חליפין?). בין שתיהן ממוקמת ברזיל, שמוכתרת לארץ הסוכר וככה הלכו להם גם הקרנבלים.

אפריקה: סודנים זה לא רק פליטים גם גומי לעיסה ערבי

6. יבשת אפריקה מפתיעה ונפתח עם הבשורות הטובות, וניל הוא מה שמגדיר את מדקסקר. אם תבינו מה זה אומר עליהם או עלינו כמדינה חברה-שלהם, תתקשרו לעדכן. קצת פחות שמח, מצרים מתאפיינת כארץ ה"נשים הכבדות", קרי, שמנות. את המקום השמיני האמיתי לוקחת בגדול מדינת טוגו עם "האן-הפינאס" כלומר עם האנשים הלא מאושרים. אשכרה תלו עליהם את השלט "כאן לא מאושרים". לטוגו היתה תחרות קשה עם נימיביה על המיקום, לאחר שזו האחרונה הוכתרה כארץ תאונות הדרכים. חביבות הקהל למקום השמיני הן ליביה, ארץ הילדים השמנים, קניה ארץ התה ואחרונה חביבה סודן עם גומי לעיסה ערבי.

אסיה: בוקר טוב איראן, הגרעין האיראני? עזבו אתכם שטויות, תנו לנו פעמיים קוויאר

5. פותחים את חמש הגדולים עם איראן. למה? כי איראן, יש לנו הרבה מה להגיד עליה ושום דבר מזה לא טוב. עד שפתחנו את מפת העולם המעודכנת וגילנו שאיראן היא ארץ הקוויאר. הלכנו ובדקנו מי מסתלבט עלינו עם הקשר חיובי לאיראן ומצאנו שקוויאר מובחר אכן מגיע מהים הכספי והוא מופק על ידי איראן ורוסיה. זה רק עיצבן אותנו עוד יותר, כי מה? מנסים ליפות את העולם? זה נגדנו, עוד פעם שונאים אותנו? מי שכתב את המפה אולי לא יודע שרק השבוע איראן ערכה ניסוי בטיל בליסטי לטווח קצר ומצידנו לשגר אותו עם קוויאר על מצע עלי חסה ישר לארמון של הנשיא חסן. ינעל העולם.

4. עושים כבוד לתאילנד, היחידה שמצאנו נחמה בזהות שלה כארץ האורז ולא אכפת לנו שגזלו את התואר מסין. מבחינתנו, תודה לאל, הסדר חוזר למקומו לרגע אחד של שפיות ואף אחד לא מזכיר את תאילנד ביחד עם איים, מסיבות פול מון ומסאג'ים.

מאוסטרליה ועד תורכיה - מלחמות הסייבר הגדולות מתחת לפני השטח

3. ההשפעה הגדולה ביותר על ביטחון בסייבר הולכת ל... אוסטרליה. יפה להם, לא מספיק שהם מנותקים מכל הצרות ויש להם כל מה שרק אפשר לחלום עליו ביבשת אחת, הם גם אלופי ההשפעה על הביטחון שלנו ברשת. נייס. אולי שילמדו מהתורכים, שם לא מתעסקים באבטחה, תורכיה פשוט הוכתרה למצנזרת טוויטר הראשית בעולם. קצת מעל במפה, בין אוסטרליה לאסיה, ראוי לציין שאחת המועמדות למקום השלישי היתה הפיליפינים שהוגדרה כמדינת הסושיאל נטוורקינג, משמע מלכת הרשת החברתית... אהבנו אבל האוסטרלים עשו לנו את זה קצת יותר.

צפון קוריאה לקחה לנו את תואר מדינת החיילים ואנחנו קיבלנו את התואר...

2. צפון קוריאה מקבלת מאתינו את המקום השני, לאחר שהוגדרה כמדינת החיילים, מה שפשוט גרם לנו לנשום לרווחה ולשחרר את המועקה כשגילינו שהמדינה שלנו לא הוכתרה בנושאי צבא וביטחון. מפחיד ולא נעים לנו ההגדרות האלו אז תודה לצפון קוריאה שלקחה את התואר והשאירה לנו את תואר מדינת "המחקר הרפואי", יעני טכנולוגיה, מדע, רפואה ופיתוחים. ככה אנחנו אוהבים את עצמנו, כפיים כפיים לישראל שיצאה מהמפה הזו בשלום.

ובמקום הראשון: מי לא חולם להיות אסטונאוט

1. המקום הראשון והבלתי מעורער הולך ל... אסטוניה ארץ הסטרט-אפים והנימוק הוא: אנדרדוג, שלא מעניין את קצה הזרת של העולם, גנב לנו את התואר הנחשף, שאפו. ארה"ב אגב, היתה מועמדת ראויה למקום הראשון כארץ דואר הזבל אבל זה לא מפתיע ואפילו מסתדר מצוין עם שאר הג'אנק שיש שם. מילים של כבוד לסיכום לטאיוואן, ארץ הפטנטים ועוד אחת אחרונה לפינלנד ארץ חדשות המדיה, כי יש הרבה מה לסקר בפינלנד, כגון חשדות מהמבצרים של המאה ה-19, מרתק!

עד כאן פרשנותנו למפת העולם, שמגדירה מחדש את מדינות העולם של שנת 2017 ולחיי מדינת ישראל.

מקור: אתר information is beautiful

#תוכןשיווקיאסטרטגי #כתיבהשיווקית #תוכןשיווקי

118 views

תגידו היא יחידת קומנדו לשיווק דיגיטלי, תוכן שיווקי, קידום אתרים, שיווק ברשתות חברתיות ופרסום חכם אשר מספקת מעטפת שירותי דיגיטל לעסקים וחברות ב- 360 מעלות. אנחנו נמדדים במעשים!

דואר אלקטרוני:
Say@tagido.com

מפקדה:
04-833-7847 


טלפון נייד:
0522-451-522

 

2017 © Tagido כל הזכויות שמורות