Search
  • כרמלה קופר

"סבתא תעשי לי סלפי" - נהלו את הנכסים הדיגיטליים בעצמכם


כל אחד במשפחה יכול להקים ולנהל את הנכסים הדיגיטליים האישים והעסקיים שלו. כל מה שצריך לדעת הם כמה כללי אצבע לניהול ושיווק התכנים שלכם באינטרנט וברשתות החברתיות. תתפלאו, אבל סבתא כבר מזמן לא רק אלופת מרק העוף.

העולם הדיגיטלי כבר מזמן לא שייך רק לצעירים: גם ההורים והסבתות והסבים אוהבים ויודעים להשתמש באינטרנט וברשתות החברתיות לתועלתם ובניגוד לתפיסה שרווחה בעבר, המחקרים שפורסמו בשנים האחרונות מוכיחים שישנה עלייה דראסטית בשימוש באינטרנט על ידי מבוגרים או הדור השלישי או במילים אחרות, כל המשפחה נמצאת ככה או אחרת ברשת. דווקא למבוגרים שבינינו יש יותר זמן פנוי לנצל את הטכנולוגיה לטובתם, לפתח תחומי עניין וידע חדשים, להשקיע את כספם ברכישות דרך האינטרנט וליהנות מ"זמן איכות" ברשת. גם ההורים, שרוב הזמן עסוקים בגידול הילדים ופרנסתם, מוצאים כמה שעות לגלוש בפייסבוק, להתעדכן באתרי תוכן ולכתוב פוסטים אבל מה שעדיין חסר לכולנו, חובבי האינטרנט והרשתות החברתיות, הוא לקחת צעד אחד קדימה את המיומנות והשליטה בהן. כללי כתיבת התוכן והכתיבה השיווקית נועדו לאפשר לכם להיחשף ולחשוף בצורה טובה יותר, כי גם אתם יכולים לנהל את הנכסים הדיגיטלים שלכם בכוחות עצמכם במקצועיות. הנה כמה כללי אצבע לניהול כתיבה ושיווק למתחילים, באמצעים הפופולאריים ביותר.

הכלל הראשון: חלקכם פתחתם עמוד עסקי בפייסבוק שמנוהל עצמאית או עמוד פרטי שמשמש אתכם למיתוג אישי. אתם יכולים לכתוב ולקדם את עצמכם בקלות ובתנאי שתקפידו להשתמש בחומרים איכותיים ומעניינים, שיגרמו לקהל שלכם לעצור, להסתכל ואולי אפילו להקליק ולקרוא. תמונה טובה או כתיבה שיווקית נכונה יכולה לעשות פלאים ולהגביר את רמת המעורבות בעמוד שלכם ומי שרוצה שיפנו אליו, צריך לצרף בפוסטים פרטים לפנייה, מומלץ. עוד המלצה אחת, אל תכבידו על החברים שלכם בעשרות פוסטים, תעלו רק את התמונות והמידע שמקדם את המטרות שלכם ויוצר דיון, שיתוף ואהדה. תוכלו לקדם בתשלום את הפוסט שהעלתם, בסכום מינורי ולבחור בדיוק מי תרצו שייחשף אליו.

הכלל השני: אינסטגרם הוא אמצעי מעולה, כאשר אתם רוצים ויכולים לספק סרטונים ותמונות אטרקטיביות. האינסטגרם לא נועד לכתיבת פוסטים ארוכים אלא לשיווק תוכן ויזואלי. הנכדים והילדים יכולים להראות לכם איך מצלמים, מעלים, מתייגים ושולחים הודעות באינסטוש. זה קל ופשוט להפעלה ואם בחרתם לקדם את ערוץ האיסטגרם שלכם אז תדעו שהוא מקודם דרך פייסבוק ובאותם עקרונות.

הכלל השלישי: אתם יכולים לבנות לעצמכם אתר פשוט, להשתמש במאגרי תמונות חינם ולקבל את כל ההסברים והאמצעים להקמתו באמצעות אתרים המציעים שירות חינם. אתר wix הוא אחד מהם ואין צורך בידע מוקדם. אחרי שבניתם לעצמכם אתר, תוכלו לנהל ולכתוב בו ככל העולה על דעתכם וזה אומר שאתם יכולים להקים על עצמכם מאגר מידע אישי, שיישאר ברשת לעוד דורות רבים כנראה. אם יש לכם עסק אז תוכלו גם לקדם את האתר בתשלום, אפשר לעשות את זה בדרכים רבות באופן אורגני (טבעי) בשיטת קידום אתרים או במודעות בתשלום.

חשוב לזכור- באתר, כמו גם בכל האמצעים האחרים, מילת המפתח היא המילה עצמה, ועל כך בכלל האחרון:

הכלל הרביעי: כתיבה באינטרנט וברשתות החברתיות חייבת להיות איכותית, לתת ערך מוסף, ליצור עניין לקוראים. לכן, כתיבה שיווקית מתמקדת בכותרות, במילות מפתח מרכזיות ותכנים שמביאים "חדשות" לקוראים. אפשר לכתוב על חוויות ואפשר לקדם את העסק, אפשר גם לפתוח בלוג משלכם ולתת המלצות וטיפים, לעלות סרטונים ולקדם באמצעותו את האתר והפייסבוק שלכם. באתר בלוגר תוכלו לעשות לפתוח בלוג ללא עלות ובקלות ובתנאי שתקפידו גם כאן לכתוב תוכן שיווקי, איכותי ומעניין. כל אחד יכול ואם אתם לא ממש מתים על כל הטכנולוגיה הזו, תוכלו להתייעץ עם מומחים לשיווק ופרסום דיגיטלי, שיעזרו לכם לעלות עוד שלב בניהול עצמי של הערוצים השונים והנכסים הדיגיטליים שבניתם.

#תוכןשיווקיאסטרטגי #תוכןשיווקי #קידוםאתרים #נכסיםדיגיטליים #עמודעסקיבפייסבוק #אינסטגרם #כתיבהשיווקית

73 views

תגידו היא יחידת קומנדו לשיווק דיגיטלי, תוכן שיווקי, קידום אתרים, שיווק ברשתות חברתיות ופרסום חכם אשר מספקת מעטפת שירותי דיגיטל לעסקים וחברות ב- 360 מעלות. אנחנו נמדדים במעשים!

דואר אלקטרוני:
Say@tagido.com

מפקדה:
04-833-7847 


טלפון נייד:
0522-451-522

 

2017 © Tagido כל הזכויות שמורות